Na skrzydłach natury: Ornitologiczne Spotkania w Ptasich Odlotach

Na skrzydłach natury: Ornitologiczne Spotkania w Ptasich Odlotach

Zapraszamy na niezwykłe wydarzenie, w ramach którego odbędzie się szereg różnorodnych atrakcji. Wśród nich znalazło się między innymi obrączkowanie ptaków na obszarze parku muzealnego. Poza tym, organizatorzy przygotowali dla uczestników festiwalu pokaz technik sokolniczych z udziałem prawdziwych ptaków, z którymi po zakończeniu pokazu będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Kolejnym punktem programu jest interaktywny spektakl Teatru Mozaika pt. „Z papugą po Bliskim Wschodzie” dedykowany najmłodszym widzom. Ponadto dzieci będą miały okazję wziąć udział w licznych warsztatach tematycznych – fotograficznych, plastycznych, przyrodniczych, garncarskich, a także malowania twarzy.

Amatorzy ruchu i konkurencji natomiast będą mogli zaangażować się w „ptasie” gry i zabawy, a także wziąć udział w konkursie na najlepsze ptasie przebranie.

W trakcie Festiwalu Ornitologicznego odbędzie się również wiele ciekawych prelekcji i opowieści na temat ptaków. Będziemy mogli dowiedzieć się między innymi o programie odbudowy populacji dropia w województwie lubuskim, zmianach w awifaunie Wielkopolski przez ostatnie dziesięciolecia, roli ptaków w pradziejach i średniowieczu, gęsich migracjach oraz o problemach ochrony jerzyków.

Cena biletu wstępu na imprezę oraz do muzeum to 10 zł dla dorosłych i 8 zł dla dzieci oraz seniorów. Dzieci do lat 7 mogą uczestniczyć bezpłatnie.