Poznań: Konferencja Koalicji Obywatelskiej na placu Wolności

Poznań: Konferencja Koalicji Obywatelskiej na placu Wolności

Na początku tygodnia, konkretnie w poniedziałek, miała miejsce konferencja Koalicji Obywatelskiej skupiająca kandydatów do parlamentu. Wydarzenie to odbyło się w sercu Poznania – na znanym placu Wolności. Adam Szłapka, lider Nowoczesnej, był główną postacią tego spotkania, odpowiadając na wszystkie pytania dotyczące 100 punktów programowych, które zostały zaprezentowane przez Donalda Tuska podczas sobotniej konwencji.

Koalicja Obywatelska na placu Wolności proklamowała: “Najistotniejszym elementem naszego programu jest rekordowa redukcja podatków”. Program ten, zapowiedziany przez Donalda Tuska – lidera Platformy Obywatelskiej, podczas konwencji Koalicji Obywatelskiej, uwzględnia wiele kluczowych postulatów. Wśród nich znajduje się podwyższenie kwoty wolnej od podatku, modyfikacje w zakresie podatku dochodowego, zwiększenie wynagrodzeń dla nauczycieli oraz eliminacja cenzury w dziedzinie kultury.

Adam Szłapka wyraźnie zaznaczył na początku swojego wystąpienia: „Chcę mocno podkreślić, że naszym priorytetem jest największa redukcja podatków w naszej historii”. Wszystko to działo się w obecności niemalże całej listy kandydatów Koalicji Obywatelskiej z Poznania.