Kąpieliska w bliskiej odległości od Swarzędza – gdzie warto wybrać się nad wodę?

Kąpieliska w bliskiej odległości od Swarzędza – gdzie warto wybrać się nad wodę?

Lato w pełni, dlatego sezon kąpieliskowy trwa w najlepsze. Sprawdzamy, gdzie wybrać się nad wodę w pobliżu Swarzędza. Podpowiadamy również, jakie czekają tam atrakcje.  A jeśli chcesz się wybrać w podróż po Europie, to podpowiadamy, gdzie znajdują się najlepsze kąpieliska na naszym kontynencie. 

Kąpielisko Malta na Jeziorze Maltańskim

Jezioro Maltańskie znajduje się w Poznaniu przy ulicy Wiankowej 3. Długość linii brzegowej kąpieliska wynosi 100 m. Akwen wodny można odwiedzić w godzinach  od 10:00 do 18:00. Znajdziemy tam wyznaczoną strefę relaksu i sportu, pomost, a także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Na terenie kąpieliska są również toalety, przebieralnie, a także natryski. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci. Jest specjalna plaża i wydzielona strefa wodna. Na kąpielisko Malta jest zakaz wprowadzania zwierząt domowych.

Kąpielisko Akwen Tropicana w Owińskach

Kąpielisko Akwen znajduje się w miejscowości Owińska, przy ulicy Plażowej 1. Długość linii brzegowej kąpieliska wynosi 100 m. Kąpielisko można odwiedzić w godzinach  od 10:00 do 20:00. Cały teren kąpieliska jest ogrodzony, a na plaży została wydzielona specjalna strefa rekreacji i sportu. Na kąpielisku znajdziemy pomost i molo, a także specjalną strefę dla dzieci. Na terenie kąpieliska Akwen dostępne są natryski, toalety i przebieralnia. W to miejsce nie zabierzmy swoich pupili, jest całkowity zakaz wprowadzania zwierząt domowych.

Kąpielisko Rusałka na Jeziorze Rusałka

Kąpielisko to znajduje się w Poznaniu przy ul. Golęcińskiej 27. Długość linii brzegowej kąpieliska wynosi 96 m. Kąpielisko można odwiedzić w godzinach  od 10:00 do 18:00. Miejsce przystosowane jest dla osób niepełnosprawnych. Nad bezpieczeństwem czuwa ratownik, a w wodzie wydzielona jest specjalna strefa rekreacji. Cały teren przyjazny jest także dla dzieci. Nie wejdziemy tam ze zwierzętami domowymi.

Kąpielisko OAZA-BŁONIE nad Jeziorem Kórnickim

Kąpielisko to znajduje się w miejscowości Kórnik przy ul. Leśnej 6. Długość linii brzegowej kąpieliska wynosi 50 m. Kąpielisko można odwiedzić w godzinach  od 10:00 do 20:00. Standardowo kąpielisko jest pod opieką ratownika, Znajdziemy tak specjalnie wyznaczoną strefę relaksu i pływania. Cały teren przyjazny jest dzieciom. Na miejscu znajdziemy toalety, natryski i przebieralnie. Na to kąpielisko można zabrać zwierzęta domowe.