Kino letnie w Swarzędzu

Kino letnie w Swarzędzu

Lato to doskonały czas, aby spędzić wolne chwile na świeżym powietrzu. A co, gdyby połączyć czas na zewnętrz z jeszcze inną rozrywką? Można oczywiście o plenerowym kinie letnim. Ośrodek Kultury w Swarzędzu zaprasza na kolejny seans w ramach kina letniego. W lipcu, sierpniu i wrześniu na mieszkańców miasta czekają cztery wieczory ze wspólnym oglądaniem filmów. Sprawdzamy, kiedy dokładnie odbędą się seanse i co będzie można zobaczyć. A jeśli chcesz dowiedzieć się dlaczego zapamiętujemy filmy lub seriale, to zajrzyj do tego artykułu.

Seanse w lipcu

Już 15 lipca na mieszkańców gminy czeka seans filmu pod tytułem: Za jakie grzechy, dobry boże? Film opowiada historię rodziny dwojga konserwatywnych, burżuazyjnych francuskich katolików, których trzy z czterech córek wychodzą za mąż za mężczyzn o odmiennych korzeniach i wyznaniach – Żyda, muzułmanina oraz Chińczyka. Czwarta córka, w której rodzice pokładają ostatnią nadzieję na znalezienie idealnego zięcia ze swojego kręgu zakochuje się w czarnoskórym katoliku. Jest to zatem francuska komedia, która rozbawi do łez. Seans rozpoczyna się o godzinie 21:30 na skweru na osiedlu Raczyńskiego.

W ostatni weekend lipca czeka nas z kolei film pd tytułem: Billy Elliot. Jest to angielsko-francuska realizacja. Film opowiada o 11-latku – Billy Elliot. Chłopiec wychowuje się w górniczej rodzinie, gdzie prym wiodą surowy ojciec i brat. By wykrzesać w dorastającym chłopcu wzorzec męskości, ojciec zaprowadza go na trening boksu. Okazuje się, że boks nie jest dla niego. Okazuje się, że ma wielki talent. Co na to jego rodzina? Film obejrzymy na scenie nad jeziorem. start godzina 21:30

Seans w sierpniu i wrześniu

12 sierpnia na scenie na placu Niezłomnych odbędzie się pokaz filmu: Na noże. Tradycyjnie strat filmu o 21:30. Film opowiada o detektywie Blanc, który bada sprawę bogatego pisarza, głowy ekscentrycznej rodziny. Okazuje się, że każdy członek familii jest podejrzany o jego zabójstwo.

Ostatni seans odbędzie 2 września. Będzie to film Top gun. Zostanie wyświetlony o 21:30 na boisku przy ul. Pogodnej.

Wstęp na wszystkie seanse jest wolny.