Ferie w pełni – jak zachować bezpieczeństwo

Ferie w pełni – jak zachować bezpieczeństwo

W tym roku ferie w województwie wielkopolskim przypadają na ostatnie dni stycznia i trwają do połowy lutego. Można śmiało powiedzieć, że połowa wakacji zimowych za nami, dlatego warto przypomnieć o zasadach bezpiecznego spędzania czasu.

Bezpieczeństwo to podstawa!

Ferie zimowe to czas zabaw na śniegu, ale należy pamiętać o bezpieczeństwie. Pamiętajmy, aby ubierać się odpowiednio. Spędzając czas na dworze warto wybierać bezpieczne miejsca i przedmioty. Ferie to również czas wyjazdów, dlatego warto zwrócić uwagę na czynniki atmosferyczne. Zimą, szczególnie kiedy na drodze zalbegaśnieg czy lód, droga hamowania jest wydłużona. Dostosuj się do obowiązujących warunków.

Zima w mieście

Ferie zimowe to również duża pokusa dla młodych osób, aby skorzystać z zamarzniętych akwenów wodnych. Pamiętajmy, że do jeżdżenia na lodzie są specjalne miejsca, czyli lodowiska. Unikajmy stawów i niesprawdzonych akwenów. Nie ślizgaj się na chodnikach i unikaj sople lodu. Nie rzucaj śnieżkami w jadące pojazdy i nie baw się w niebezpiecznych miejscach. Pamiętaj, aby zachować zdrowy rozsądek i ostrożność.