12-letnia mieszkanka Garbów wyróżniona za uratowanie rannego rowerzysty

12-letnia mieszkanka Garbów wyróżniona za uratowanie rannego rowerzysty

Kiedy mówimy o odwadze i odpowiedzialności, nie zawsze mamy na myśli dorosłe osoby. Właśnie takim zachowaniem popisała się 12-letnia Marysia Osuchowska z Garbów, mieszkanka podswarzędzkiej wsi, która nie zawahała się pomóc rannemu chłopcu leżącemu na poboczu drogi po upadku z roweru.

W piątkowe popołudnie, 12 kwietnia, młoda dziewczyna wracała ze szkoły do domu, kiedy napotkała na swojej drodze chłopca, który zasłabł po upadku z roweru. Marysia natychmiast podjęła interwencję, gdy okazało się, że chłopiec jest nieprzytomny.

Pierwszym krokiem dziewczynki było powiadomienie swojej mamy o sytuacji, po czym próbowała zatrzymać jadące obok samochody. Dopiero trzeci z nich zareagował na jej prośby o pomoc. Niestety, stan chłopca był na tyle poważny, że trafił on do szpitala z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu.

Sytuacja skończyła się szczęśliwie, a stan zdrowia chłopca jest teraz stabilny. Wszystko to dzięki szybkiej i odpowiedzialnej reakcji Marysi, której postawa wzbudziła szacunek i podziw. Informacje o tej bohaterskiej postawie Marysi oraz o tym, jak poradziła sobie w stresującej sytuacji, pojawiły się na stronie magistratu w Swarzędzu.

W następnym piątku burmistrz Marian Szkudlarek osobiście pogratulował 12-letniej bohaterce i jej rodzicom za jej obywatelską postawę. Bez względu na wiek, każdy z nas ma potencjał, by stać się bohaterem – tak jak Marysia.