31. finał wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

31. finał wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Wczoraj odbył się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku Toruń po raz kolejny weźmie udział w tym wydarzeniu.
Tegoroczny finał dla Dużych i Małych

Hasło tegorocznej edycji

Hasłem tegorocznej edycji jest „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!” oraz „Żyj zdrowo w zdrowym świecie”. Przypomnijmy, że sepsa to zespół objawów, które zostały wywołane przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W całym procesie liczy się to, aby jak najszybciej zareagować. Niestety w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu, a nawet śmierci.

Jak Swarzędz świętował ten dzień?

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy również w Swarzędzu. W wielu miejscach znajdowała się puszka, do której każdy mieszkaniec mógł dorzucić symboliczną kwotę wsparcia. Wczoraj, w ramach dodatkowej zapłaty, w godzinach 12:00 – 17:00, na gości czekało wiele atrakcjo. Chętni mogli zakręcić kołem fortuny z nagrodami, wziąć udział w pokazach i warsztatach przygotowanych przez Cech stolarzy swarzędzkich. W ramach wydarzenia odbył się również pokaz rzeźbienia w drewnie i renowacji mebli. Właśnie tak bawił się Starzec, dorzucając cegiełkę na charytatywny cel.