Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz kolejny w Swarzędzu

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz kolejny w Swarzędzu

Po raz kolejny w Swarzędzu zagra Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 30 stycznia 2022 roku odbędzie się już 30. Finał WOŚP. Tegoroczna zbiórka przeznaczona jest na diagnostykę i leczenie wzroku u dzieci. Wszystko po to, aby zapewnić jak najwyższy standard leczenia.

Na co przeznaczone zostaną pieniądze?

Zgromadzone pieniądze zostaną przeznaczone na zakup angiografów dwupłaszczyznowych, które stosuje się do leczenia siatkówczaka. Jest to najczęstszy nowotwór złośliwy gałki ocznej wśród dzieci. Zbiórka ma także pomóc w zakupie oftalmoskopów, które służą do badania dna oka oraz lampy szczelinowej, która służy do diagnostyki przedniego odcinka oka. To nie wszystko, pieniądze posłużą do zakupu tonometrów do pomiaru ciśnienia śródgałkowego, synoptofory do pomiaru kąta zeza i urządzenia OCT do bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń tomografii dnia oka. Nie zabraknie także funduszy na mikroskopy i stoły operacyjne.

Program 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Swarzędzu

Cała impreza odbędzie się przy Ośrodku Kultury. Zostanie tam utworzony SZTAB WOŚP. Będzie się zajmowała całą organizacją, przygotowaniami i nadzorem całej imprezy. Na ulicy gminy wyjdzie ponad 500 wolontariuszy, którzy będą zbierać pieniądze do puszek. Dodatkowo w hali sportowej SCSiR zobaczyć będzie można różne występy artystyczne takie jak występy piosenek, tańca towarzyskiego, koncerty zespołu The Tommy Guns oraz licytacje. Ze Stadionu Miejskiego wystartuje VII Swarzędzki Bieg WOŚP, natomiast cały finał zakończy się tradycyjnym wysłaniem światełka do nieba.

Jak można wesprzeć zbiórkę?

Jest kilka sposobów wsparcia zbiórki. Podczas całego wydarzenia można wrzucić pieniądze do puszki, która będzie dostępna u każdego wolontariusza WOŚP. Znajdują się one także w wybranych miejscach, np. sklepach. Można dokonać wpłaty online lub przekazać 1% swojego podatku dochodowego. Istnieje także specjalna linia SMS. Każdy znajdzie sposób dla siebie, jeśli tylko chcecie dorzucić się do zbiórki.