Budynek odnowionego dworca w Kobylnicy z pocztą i świetlicą wiejską

Budynek odnowionego dworca w Kobylnicy z pocztą i świetlicą wiejską

W ostatnim czasie zabytkowy budynek dworca PKP w Kobylnicy został wyremontowany. W środku można spodziewać się wygodnej poczekalni, drobne lokalne sklepy spożywcze oraz sanitariaty. Poza tym, w budynku znajdują się także kasy, które pomogą podróżnym szybciej zakupić bilety na wybrane trasy. Jednak to nie wszystko, czego możemy się spodziewać w budynku dworca. Przestrzeń o powierzchni około 240 metrów kwadratowych przekazana została do dyspozycji gminy Swarzędz.

Co planowane jest na wolnej przestrzeni?

Jak podaje do informacji Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu, niedawno rozstrzygnięty został przetarg. Dotyczył on właśnie modernizacji przestrzeni komercyjnych na dworcu. Wybrano zatem firmę, która zrealizuje projekt o wartości ponad 589 tysięcy złotych. Realizacji całości podejmie się Zakład Ogólnobudowlany Komplex Zbigniew Wycisk z Tulec.

W nowo wyremontowanych pomieszczeniach dworca znajdzie się świetlica wiejska. Pozwoli to na stworzenie bardziej funkcjonalnego pomieszczenia, niż to, które znajduje w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej. Nie dość, że układ pomieszczeń pozwoli na bardziej przemyślane umieszczenie poszczególnych sekcji świetlicy wiejskiej, to również lokalizacja jest o wiele bardziej dogodna. Cała realizacja ma powstać w terminie do końca czerwca 2022, zatem istnieje spora szansa, że jeszcze w wakacje uda się dzieciom skorzystać ze świetlicy. Jak udało się ustalić, prawdopodobnie w tych pomieszczeniach powstania także placówka pocztowa.

Korzyści z nowej inwestycji?

Odnowiony budynek to lepszy komfort użytkowania dworca, nie tylko dla mieszkańców, ale także dla pozostałych podróżujących. Wprowadzone zostały udogodnienia dla osób niewidomych lub poruszających się na wózkach inwalidzkich. Dzięki temu, że mają powstać tam również inne pomieszczenia, jest to szansa, na wykorzystanie wolnej przestrzeni. Z pewnością świetlica wiejska będzie miejscem, gdzie wolny czas, także zimą, będą mogły spędzać dzieci.