Majowe świętowanie w rytmie "Józefinek" – festiwal miejski z długą tradycją

Majowe świętowanie w rytmie "Józefinek" – festiwal miejski z długą tradycją

Środa, 1 maja, była pełna zabawy i radości dzięki wydarzeniu „Józefinki”, które stało się nieodłączną częścią kalendarza miejskich imprez. Kompleks basenów „Wodny Raj” stał się miejscem licznych atrakcji, na czele z piknikiem stolarskim. Mieszkańcy miasta mieli szansę obserwować pracę rzemieślnika, odkrywać tajniki technik intarsji, a nawet sprawdzić swoje umiejętności w obróbce drewna.

Dodatkowo, odbył się pokaz eko mody przygotowany przez Swarzędzką Swa-dzielnię. W strefie Majsterkowo, pod okiem pracowników Castoramy, można było tworzyć różne przedmioty użytkowe. Dużym powodzeniem cieszyły się liczne stoiska oraz konkursy, a także edukacyjne gry i zabawy. Nie zapomniano również o najmłodszych, dla których przygotowano strefę zabawową z interaktywnymi warsztatami, konkurencjami, zjeżdżalnią i dmuchanym zamkiem.

Pozostając wiernymi tradycji, na „Józefinkach” odbyło się spotkanie osób noszących imiona Józef i Józefa. Wspólne zdjęcie będzie trwałym symbolem wydarzenia. Zwycięzcy konkursu na Józefa i Józefę Roku otrzymali duże kosze pełne słodkich upominków. Najstarszy uczestnik miał 95 lat, a najmłodszy ledwie półtora roku!

Na festiwalu nie mogło zabraknąć również pokazów artystycznych i występów lokalnych artystów. Publiczność miała okazję podziwiać Chór Akord, Swarzędzką Orkiestrę Dętą, zespół „Olszyna” oraz członków Sekcji Piosenki Ośrodka Kultury. Na scenie pojawiły się też Mali Poligrodzianie.

Kolejna edycja „Józefinek” odbędzie się, mamy nadzieję, za rok. Tegoroczne obchody już dobiegły końca, pozostawiając uczestnikom wiele miłych wspomnień.