Festiwal Orkiestr Dętych w Swarzędzu obchodzi 25-lecie

Festiwal Orkiestr Dętych w Swarzędzu obchodzi 25-lecie

W Swarzędzu odbyła się jubileuszowa, dwudziesta piąta edycja Festiwalu Orkiestr Dętych. To wydarzenie muzyczne, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez miasta, przyciągnęło na ten weekend orkiestry z różnych części Polski, a dokładnie – z Kłodawy, Brzezin, Leszna oraz Murowanej Gośliny. Na festiwalu nie mogło oczywiście zabraknąć reprezentacji gospodarza – swarzędzkiej Orkiestry Dętej.

Miasto żyło muzyką, która rozbrzmiewała w wielu miejscach. Koncerty orkiestr można było usłyszeć w takich dzielnicach jak osiedle Kościuszkowców i Dąbrowszczaków czy na ulicach Raczyńskiego, Zamoyskiego i Staszica. Ale to nie koniec muzycznej trasy. Orkiestry przemaszerowały również głównymi arteriami Swarzędza, docierając do Rynku. Tam zaprezentowały wspólnie dwa utwory: „Orkiestry dęte” oraz „Happy Marching Band”.

Po oficjalnym powitaniu przez gospodarza gminy, uczestnicy festiwalu udali się na finałowy koncert. Scena nad Jeziorem była miejscem, w którym artystom udało się wywołać wielki aplauz zgromadzonej licznie publiczności. Bez wątpienia, jubileuszowy Festiwal Orkiestr Dętych w Swarzędzu dostarczył mieszkańcom niezapomnianych wrażeń.