Rozkwit technologiczny na horyzoncie: białostocki Samasz szykuje się na targi Agro Show 2023 w Bednarach

Rozkwit technologiczny na horyzoncie: białostocki Samasz szykuje się na targi Agro Show 2023 w Bednarach

Rozwój i innowacje w rolnictwie nie zwalniają tempa, a przekonamy się o tym podczas zbliżających się targów Agro Show 2023 w Bednarach. Wydarzenie to przyciąga coraz więcej producentów, którzy już zdradzają kulisy swoich nowości technologicznych. Jednym z nich jest białostocka firma Samasz, która ma zamiar prezentować swoje najnowsze osiągnięcia.

Na targach Agro Show 2023, białostocki producent zamierza zaprezentować jeden ze swoich najnowszych produktów – przetrząsacz P10-1100T. To 11-metrowe urządzenie wyposażone w najnowocześniejsze mechanizmy do regulacji kąta i wysokości pracy, jak również do pokonywania uwroci. Pomimo imponującej szerokości roboczej, nowa maszyna Samasza dysponuje rekordowym zakresem kopiowania poprzecznego nierówności podłoża.

Jedną z charakterystycznych cech przetrząsacza P10-1100T jest jego konstrukcja jako maszyny ciągnionej na wózku jezdnym. Dyszel jest montowany na śrubach, co umożliwia obrót o 180 stopni i pozwala łączyć urządzenie z górnym lub dolnym zaczepem ciągnika. Po złożeniu do pozycji transportowej, szerokość urządzenia nie przekracza 3 metrów, a wysokość wynosi 2,7 metra.

Nowy przetrząsacz firmy Samasz pozwala na precyzyjne kontrolowanie intensywności rozrzutu zielonki. Za pomocą dźwigni można łatwo ustawić ten parametr w zakresie od 15 do 19 stopni. Te zmiany są możliwe dzięki innowacyjnemu mechanizmowi ograniczającemu wysuw siłownika, który decyduje o stopniu nachylenia głównej ramy. Koniec końców, regulacja kątów i wysokości pracy sprężystych palców wpływa na intensywność rozrzutu przetrząsanej masy.