Kolejna inwestycja w ramach "Polskiego Ładu": Gmina Swarzędz otrzymuje 15,6 miliona złotych na rozbudowę szkoły

Kolejna inwestycja w ramach "Polskiego Ładu": Gmina Swarzędz otrzymuje 15,6 miliona złotych na rozbudowę szkoły

Pod skrzydłami Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych, popularnie znanego jako „Polski Ład”, gmina Swarzędz jest kolejnym miejscem, które skorzystało z tego funduszu. Na mocy decyzji rządu, gmina otrzymała darowiznę w wysokości 15,6 miliona złotych. Zasoby te mają zostać użyte do finansowania budowy nowej hali sportowej oraz dodatkowego skrzydła ze specjalnymi pomieszczeniami edukacyjnymi przy Szkole Podstawowej w małym miasteczku Wierzonka.

Jadwiga Emilewicz i Szymon Szynkowski vel Sęk to osoby, które 9 października, poniedziałkowego popołudnia, ogłosiły informację o nadchodzącej ekspansji Szkoły Podstawowej w Wierzonce. Jadwiga Emilewicz wyraziła swoje szczęście wobec tej sytuacji, mówiąc: „To dla mnie wielka radość, że marzenia społeczności Wierzonki o szkole, która będzie jeszcze lepiej służyć dzieciom się spełniają i że miałam w tym swój mały udział”.

Rozbudowa Szkoły Podstawowej w Wierzonce, znajdującej się przy ulicy Karłowickiej 3, obejmuje stworzenie nowego budynku dydaktycznego, który zostanie połączony z obecnie istniejącym budynkiem szkolnym oraz z nową halą sportową. Inwestycja uwzględnia także założenie różnych udogodnień na terenie szkoły, takich jak: kompleks boisk sportowych, plac zabaw dla najmłodszych uczniów oraz wiata rowerowa.

Ewa Madanowska, dyrektorka Szkoły Podstawowej w Wierzonce, wyraziła swoje zadowolenie z tego rozwoju wydarzeń, mówiąc: „Dziś mogę powiedzieć, że nasze marzenia się spełniają i dzieci zyskają szkołę z nową infrastrukturą sportową”.