LSK Polska inauguracja pierwszego Centrum Dystrybucji dla sieci sklepów KiK

LSK Polska inauguracja pierwszego Centrum Dystrybucji dla sieci sklepów KiK

LSK Polska, znana marka w świecie logistyki, niedawno rozszerzyła swoją działalność na Polskę, otwierając swoje pierwsze Centrum Dystrybucji. Obiekt ten ma za zadanie obsługiwać popularną sieć dyskontów niematerialnych, KiK. Znajdujące się przy ulicy Bliskiej 61 w Rabowicach centrum ma pomóc w optymalizacji procesów transportowych i magazynowych przedsiębiorstwa.

To centrum dystrybucyjne, umiejscowione w gminie Swarzędz, jest trzecim tego typu obiektem zarządzanym przez LSK Polska na terenie Europy. Dwa pozostałe obiekty znajdują się w miejscowości Bönen niedaleko Dortmundu w Niemczech oraz na południu Słowacji, blisko granicy z Węgrami.

Założenie nowej placówki LSK Polska oraz Centrum Dystrybucji jest bezpośrednim efektem dynamicznego rozwoju sieci sklepów KiK na polskim rynku. Jak wyjaśnia Udo Rogowsky, członek zarządu LSK Polska, rosnąca obecność KiK w Polsce spowodowała konieczność skrócenia czasu dostawy oraz trasy transportowej produktów do sklepów sieci. Decyzja o otwarciu Centrum Dystrybucji była odpowiedzią na te wyzwania.