Ogromny sukces Juniorek Lider Biofarm Swarzędz. Koszykarki zajęły czwarte miejsce w Polsce

Juniorki Lider Biofarm Swarzędz zajęły czwarte miejsce w Polsce. W drugiej połowie kwietnia, w Gdyni odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek U17K. Finalnie, osiem najlepszych zespołów w kraju rywalizowało o tytuł Mistrza Polski. Naszym koszykarkom z ligi junior udało się wywalczyć czwarte miejsce.

Prawdziwe emocje

Jak się okazało, cały turniej był wyjątkowy pod względem emocji i wrażeń. Widać było, że w pierwszym meczu Swarzędzanki zostały pokonane przez tremę i przegrały z UKS Trójka Żyrardów 44:66. W tym meczu najwięcej punktów dla zespołu zdobyła Bianka Napierała.

Na szczęście kolejny mecz z MUKS Poznań należał już do naszych. Co prawda obie drużyny walczyły do ostatniej chwili. Finalni udało się wygrać 69:66. Ostatni rozegrany mecz odbył się przeciwko Widzew Łódź. Tutaj można było poczuć prawdziwe emocje. Na 5 minut do końca Widzew był lepszy o 10 pkt. Na szczęście nasza drużyna doprowadziła do dogrywki, którą finalnie wygrała.

Sobotnia przegrana

Po kilku wygranych meczach, w sobotę 23 kwietnia, Juniorki Lider Biofarm Swarzędz przegrały mecz z Politechniką Szkoły Gortata Gdańsk. Wypoczęte przeciwniczki zagrały koncertowo. Skutecznie i szybko pokonały nasz zespół  91:23. W przypadku naszych koszykarek zadecydowało zmęczenie, wyjątkowa nieskuteczność rzutów. Po przegranej został już tylko mecz o brązowy medal z UKS Basket Aleksandrów Łódzki. Niestety i ten mecz nie był najlepszy. Liderki uległy 53:44. Na samo zakończenie rozgrywek nie obyło się bez łez i smutku. Mówi się, że czwarte miejsce jest dla sportowca najgorsze. Należy jednak pamiętać, że dla Juniorek jest to i tak niezwykle duży sukces. Ponad 50 zespołów z całej Polski chciałoby być na miejscu Liderek. Dodatkowo Ola Kubiak została najlepszą zawodniczką Lidera, a Bianka Napierała została wybrana do najlepszej piątki turnieju. Mistrzem została drużyna Politechniki SG Gdańsk.