Dofinansowanie dla sołectwa Wierzenica i Wierzonka

Dofinansowanie dla sołectwa Wierzenica i Wierzonka

Dobra wiadomość dla mieszkańców dwóch miejscowości, które znajdują się w północnej części gminy Swarzędz.  Mowa o Wierzenicy i Wierzonce — te dwa sołectwa otrzymały właśnie dofinansowanie na zrobione chodnika. W ramach wsparcia finansowego udało się uzyskać dofinansowanie w wysokości  2 mln zł. Sprawdzamy, co dokładnie wiadomo w sprawie dofinansowania.

Dobra wiadomość

Dokładnie 15 lipca 2022 r., w Pobiedziskach, podczas spotkania z samorządowcami dobrą wiadomość o dofinansowaniu przekazał wojewoda wielkopolski Michał Zieliński. Jak poinformował,  przekazał nasze gmina Swarzędz otrzyma środki w wysokości 2 milionów złotych. Są to pieniądze, które pochodzą z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych (Edycja III – PGR). Uzyskane dofinansowanie pozwoli na dalsze rozdysponowanie środków. Otrzymają je dwa sołectwa – Wierzenica i Wierzonka. Dzięki tym pieniądzom mieszkańcy tych dwóch miejscowości będą mogli cieszyć się długo oczekiwaną inwestycją. Możliwe będzie bowiem położenie chodników na łącznym dystansie około 0,7 km.

Chodnik w Wierzenicy

Mieszkańcy Wierzenicy będą mogli cieszyć się chodnikiem, który będzie ciągnął się wzdłuż głównego ciągu komunikacyjnego ulic Wierzenickiej i Dębowej. Łącznie cały odcinek będzie miał długość około 0,4 km. Odcinek ten, przylegający do jezdni, będzie miał szerokość 2 metrów. W ramach tej inwestycji powstanie także nowe oświetlenie wzdłuż nowo zrobionego chodnika. Powstanie zatem nowoczesne oświetlenie lampami LED. Oprócz tego wykonane będzie także odpowiednie odwodnienie.

Chodnik dla mieszkańców Wierzonki

Mieszkańcy Wierzonki dostaną do użytku chodnik o nieco krótszej długość. Powstanie ciąg komunikacyjny  o długości około 0,3 km. Chodnik zlokalizowano wzdłuż ulicy Działkowej. Jego szerokość będzie różna w zależności od odcinka – od 1,25 do 2,9 metra. Podobnie jak w miejscowości Wierzenica, również tutaj podczas inwestycji zrobione będzie odpowiednie odwodnienie. Co więcej, oprócz chodnika położonego przy krawędzi jezdni, w ramach tej inwestycji, przy skrzyżowaniu z ulica Gminną powstaną miejsca parkingowe. Łącznie  takich miejsc będzie 8 dla samochodów osobowych oraz jedno dla osób niepełnosprawnych.