Młody medalista ze Swarzędza

Młody medalista ze Swarzędza
fot.pixabay.com

Przypominamy wyniki lipcowego wydarzenia w świecie kolarskim. Mieszkańcy Swarzędza mają powód do dumy.

Zacięta rywalizacja na dwóch kołach

W dniach 9-11 lipca odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Torowym. Zawody przeprowadzono w Szczecinie, a lista startowa liczyła ponad 150 zawodników w czterech kategoriach. W sumie w ciągu trzech dni zmagań wybrano najlepszych w 6 konkurencjach: sprint drużynowy i indywidualny, wyścig drużynowy, Keirin, Omnium i Madison. 

Swarzędzka reprezentacja

Pochodzący ze Swarzędza Jan Modzelewski brał udział w zawodach z ramienia klubu Baszta Golczewo wraz z dziesięcioma innymi reprezentantami. Pod jego barwami walczy od tego roku, a na swoim koncie w 8-letniej karierze kolarskiej ma natomiast między innymi wygraną w finale Pucharu Polski w kategorii Juniorów. Tegoroczny Orlik i absolwent II Liceum Ogólnokształcącego w Swarzędzu popisał się umiejętnością współpracy oraz wytrwałością w dążeniu do celu.

Powrócił z medalem

Wraz z zespołem, Janek zajął trzecie miejsce w kategorii wyścig drużynowy na dystansie 4000 m. Mieszkaniec gminy Swarzędz wrócił więc do domu z brązowym medalem. W wyścigu brał udział wraz z Michałem Kalinowskim, Bartoszem Małkiewiczem i Kamilem Szymachą. Warto dodać, że to nie jedyna ekipa z klubu Baszta Golczewo, która spisała się podczas rywalizacji. Piąte miejsce w tej samej kategorii także przypadło składowi z ugrupowania Janka. Sportowe wybory naszego medalisty zdają się sprawdzać w praktyce, a zatem pozostaje nam tylko trzymać kciuki za kolejne sukcesy.