Nowa ulica w Swarzędzu

Nowa ulica w Swarzędzu
fot. pixabay.com

Znamy już wykonawcę przedłużenia ulicy w naszym mieście. Pełna infrastruktura i nowy dojazd pojawią się jeszcze w tym roku. W planach także zmiany ruchu na pobliskich ulicach.

Zakończony przetarg

Tegoroczna inwestycja dotyczy przedłużenia ul. Górków. Nowa droga połączy ją z ulicą Nowy Świat w celu utworzenia przejazdu poza ul. Zamkową. Firma, która wygrała ogłoszony przetarg to Budownictwo Drogowe KRUG Sp. z o.o. Umowę z wykonawcą w dniu 26 lipca podpisał burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek. Koszt budowy nowej drogi to niemal 2 miliardy złotych. Niemniej jednak obejmuje ona nie tylko wykonanie nawierzchni i chodników, ale też niezbędnej infrastruktury. W związku z tym powstanie oświetlenie uliczne, przejścia dla pieszych z doświetleniem, sieć wodociągowa oraz kanalizacja sanitarna i deszczowa. 

Zmiany dla kierowców

Koniec budowy planuje się na końcówkę roku kalendarzowego. W związku z nowym połączeniem prowadzącym do ul. Cieszkowskiego, na Zamkowej wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy. W konsekwencji wkrótce będzie ona przejezdna jedynie od strony Rynku do ul. Grudzińskiego. Niecierpliwie czekamy więc na zakończenie prac z nadzieją, że nowa ulica usprawni komunikację w centrum miasta.