Darmowa rehabilitacja dla pacjentów onkologicznych – trwają zapisy

Darmowa rehabilitacja dla pacjentów onkologicznych – trwają zapisy

Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu w ramach swoich działań realizuje projekt pod nazwą Rehabilitacja pacjentów onkologicznych w wieku 18-64 lata. Sam projekt skierowano dla mieszkańców wielkopolski. W całości projekt realizuje OPEN S.A.. Odbędzie się on w latach 2022-2023.

Dlaczego powstał projekt?

Jest to bardzo ważny projekt, który wychodzi naprzeciw problemom, które dotykają pacjentów onkologicznych. W województwie wielkopolskim na ten moment są duże problemy z dostępem do fachowej, specjalistycznej rehabilitacji, która umożliwiłaby im powrót do pełnej sprawności po ciężkim i obciążającym leczeniu. Właśnie ten program jest realną pomocą dla każdej takiej osoby. I pomimo tego, że nie realizuje go Swarzędz, to można z niego korzystać z niego w pobliskim Poznaniu. 

Dla kogo jest skierowany cały program?

Inicjatywa zakłada dostęp do nowoczesnej, kompleksowej rehabilitacji dla osób w wieku 18-64 lata. Są to osoby, które w danym momencie są w trakcie leczenie onkologicznego, lub takie, które przebyły już leczenie. Kolejny warunek, który należy spełnić to miejsce zamieszkania. Aby wziąć udział w darmowej rehabilitacji, należy mieszkać, pracować lub uczyć się na terenie Wielkopolski. W ramach udziału w tym projekcie można skorzystać z bezpłatnej fizjoterapii oraz pomocy psychologa i dietetyka. Każdy z uczestników ma zapewniony indywidualny kontakt ze specjalistami. O tym, czy zostaniemy zakwalifikowani do programu, decyduje każdorazowo lekarz onkolog z OPEN.

Gdzie realizowany jest projekt i jak można się zgłosić?

Każdy, kto jest w trakcie leczenia onkologicznego lub po jego zakończeniu, może uzyskać szczegółowe informacje pod numerem telefonu 601 061 848 lub mailowo – [email protected].

Chętni ze Swarzędza będą musieli dojechać na leczenie. Najbliżej naszej gminy projekt realizuje miasto Poznań. W całej Wielkopolsce realizowany jest również w Pole, Koninie, Lesznie oraz Kaliszu. Jeśli chcesz na bieżąco śledzić informacje z Kalisza, to zapraszamy na stronę Kaliszonline.pl.