Podpisano umowy z wykonawcami na przebudowę ul. Katarzyńskiej w Gruszczynie i II etap zmian na ul. Polskiej w Zalasewie

Podpisano umowy z wykonawcami na przebudowę ul. Katarzyńskiej w Gruszczynie i II etap zmian na ul. Polskiej w Zalasewie

Wkrótce mają rozpocząć się prace związane z pierwszym etapem rozbudowy ul. Katarzyńskiej, która ciągnie się od strony ul. Swarzędzkiej do ul. Promyk w Gruszczynie. Podczas analizy zgłoszonych ofert wyłoniono również wykonawcę II etapu rozbudowy ul. Polskiej w Zalasewie.

Rozbudowa drogi w Gruszczynie

Przetarg na wykonanie tej realizacji wygrała firma Infradrog Chodzież Sp. z o.o., która na sfinalizowanie tej inwestycji otrzyma od gminy 13.693.000 zł z Rządowego Funduszu Polski Ład. Całość obejmuje przebudowę drogi o długości ponad 1087 metrów. Według założeń ma tam powstać asfaltowa jezdnia o szerokości 6 m oraz ścieżka Powstanie tam asfaltowa jezdnia o szerokości 6 m. Oprócz tego ma zostać wybudowana ścieżka rowerowa, chodnik, kanał deszczowy, oświetlenie typu LED, nowa sieć wodociągowa z przyłączami. Dodatkowo zabudowane zostaną brakujące przyłącza do kanalizacji sanitarnej oraz usunięte kolizje elektroenergetyczne i telekomunikacyjne. Według podpisanej umowy z wykonawcą termin realizacji tej inwestycji ustalono na 370 dni. Prace mają rozpocząć się wkrótce.

Inwestycja w Zalasewie

Udało się również rozstrzygnąć konkurs dotyczący wsparcia lokalnych inwestycji drogowych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, który przewidziany jest na edycję 2022. Dzięki temu otrzymaliśmy znaczne dofinansowanie na realizacje II etapy budowy ul. Polskiej w Zalasewie. Ten etap przewiduje połączenie jej z ul. Kórnicką i z ul. Średzką. Otrzymane środki na ten cel wyniosły ponad 8,2 mln zł. W ramach inwestycji powstanie jezdnia o szerokości 7 metrów, ścieżka rowerowa, obustronny chodnik oraz 4 przystanki komunikacji miejskiej. W ramach przetargu otrzymaliśmy 5 ofert. Wybrano najtańszą z nich, którą złożyła firma Budownictwo Drogowe KRUG Sp. z o.o. Oferta opiewała na kwotę ponad 11 mln zł. Według podpisanej umowy termin na wykonanie inwestycji wynosi 210 dni i już wkrótce mają rozpocząć się prace na tym odcinku drogi.