Ojciec zabił 7-letnią córkę

Ojciec zabił 7-letnią córkę

Kilka dni temu 34-letni mężczyzna, Mariusz W., zabił swoją 7-letnią córkę Polę. Następnie sam odebrał sobie życie. Tragedia miała miejsce w Swarzędzu, tuż po urodzinach dziewczynki. Sprawa wyszła na jaw następnego dnia, kiedy mama dziewczynki chciała odebrać ją z przedszkola. Na miejscu okazało się, że nie dziecka nie było w tym dniu w placówce. Kobieta udała się do domu męża, z którym obecnie jest w trakcie rozwodu. Na miejscu okazało się, że drzwi były zamknięte. Zaniepokojona kobieta wezwała policję.

Przyjazd policji na miejsce zbrodni

Gdy na miejscu zjawili się funkcjonariusze policji, po przedostaniu się do mieszkania, okazało się, że zarówno dziecko, jak i mężczyzna nie żyją. Z ustaleń wynika, że mężczyzna udusił córkę Polę w dniu jej urodzin, a następnie sam wymierzył sobie sprawiedliwość, popełniając samobójstwo.

Mężczyzna miał wyrok na swoim koncie

Małżeństwo było w trakcie rozwodu. Okazuje się, że już od kilku lat nie byli oni szczęśliwym małżeństwem. W 2018 roku kobieta zgłosiła na policję fakt, że mąż się nad nią znęca psychicznie i fizycznie. Wówczas Mariusz W., usłyszał zarzuty, za które trafił przed sąd. W 2020 roku został skazany na karę więzienia, jednak w zawieszeniu. Miał on sądowy zakaz zbliżania się do żony. W tym czasie mężczyzna wyprowadził się z domu, jednak miał on w dalszym ciągu kontakt z córką. Wspólnie oni wychowywali Polę, zmieniając się opieką na zmianę. Jak się okazuje, kilka dni wcześniej mężczyzna złamał sądowy zakaz zbliżania się do kobiety.

Rozszerzone zabójstwo – wszystko na to wskazuje

Wszystko wskazuje na to, że w tym przypadku doszło do rozszerzonego zabójstwa. Nie wiadomo, czym dokładnie kierował się mężczyzna, tym bardziej, że do tragedii doszło w dniu urodzin dziewczynki. Mariusz W. miał wcześniej kupić jej tort urodzinowy, a następnie udusić Polę. To ogromna tragedia, która nigdy nie powinna była się wydarzyć. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia. Pod drzwiami mieszkania ustawiony jest znicz i ulubiona maskotka dziewczynki. Napis na nim łamie serce – kochamy, pamiętamy. Mama.