Bezpłatny mammograf w Swarzędzu!

Bezpłatny mammograf w Swarzędzu!

Już jutro, 25 lipca każda kobieta w wieku 50-69 lat może skorzystać z darmowego badania mammografem. Badania profilaktyczne mają już stałe miejsce w kalendarzu wydarzeń galerii handlowej ETC Swarzędz. Centrum po raz kolejny zaprasza mieszkanki Swarzędza i okolic na badania piersi w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Każda zainteresowana kobieta może udać się na takie badania. Mammobus pojawi się na parkingu ETC w poniedziałek z samego rana.

Rak piersi

Rak piersi to jeden z najczęstszych nowotworów, który dotyka kobiet. Rocznie rak piersi jest rozpoznawany u 1,5 mln kobiet na całym świecie. Okazuje się, że ryzyko zachorowania znacznie wzrasta po 50 roku życia. Tylko wykrycie guza na wczesnym stadium rozwoju umożliwia jego całkowite wyleczenie. Właśnie dlatego tak często przeprowadza się różne akcje profilaktyczne. Warto pamiętać o regularnych badaniach, które powinny być wykonywane raz na dwa lata. Najskuteczniejszą jej metodą jest mammografia, której obraz pozwala na znalezienie nawet bardzo drobnych zmian.

Mammograf w ETC Swarzędz

Już w poniedziałek, specjaliści będą przyjmować pacjentki w specjalnym mammobusie. Jest to autobus, który zawiera specjalistyczny sprzęt umożliwiający przeprowadzenie badania.  Będzie on zlokalizowanym na parkingu centrum od godz. 10:00 do 16:00. To co ważne. to fakt, że badanie nie wymaga specjalnego przygotowania. Zalecana się jedynie, aby w dniu przeprowadzania badania nie aplikować w okolicach górnej połowy ciała dezodorantów, kremów czy balsamów. Ich aplikacja może utrudnić badanie i wpłynąć na obraz  diagnostyczny.  samo badanie jest bezbolesne. Dla większego komfortu warto założyć ubranie dwuczęściowe.

Na badanie obowiązuje rejestracja telefoniczna, której można dokonać pod numerem 68 41 41 411.

A jeśli chcesz przeczytać o innych chorobach, które dotykają piersi, to zajrzyj do tego artykułu.