Będzie nowa kanalizacja – wszystko w ramach Polskiego Ładu

Będzie nowa kanalizacja – wszystko w ramach Polskiego Ładu

Dokładnie 22 czerwca 2022 w siedzibie Związku Międzygminnego Puszcza Zielonka  w Murowanej Goślinie została podpisano umowę na realizację zadania. Uroczyste zawarcie umowy dotyczy realizacji, która nosi nazwę Budowa Strategicznej infrastruktury kanalizacyjnej na terenie gmin Związku Międzygminnego Puszcza Zielonka. Sprawdzamy, o co dokładnie chodzi w tym projekcie. 

Zakres inwestycji

Umowa została podpisana przez  Przewodniczącego Zarządu Związku Międzygminnego Puszcza Zielonka – Marian Szkudlarek, Członka Zarządu – Marcina Wojtkowiaka oraz przez Prezesa Zarządu firmy  WUPRINŻ SA – Sławomira Raniszewskiego. Firma  WUPRINŻ SA będzie generalnym wykonawcą inwestycji. Sam zakres ma objąć budowę około 5 kilometrów sieci kanalizacji sanitarnej na terenie gmin Związku: Czerwonak, Murowana Goślina, Pobiedziska, Skoki oraz Swarzędz. Szacuje się, że łączna kwota inwestycji wyniesie 6 412 985,73 zł brutto. Zakończenie prac według projektu ma nastąpić w grudniu 2023 roku. Cała realizacja projektu jest możliwa dzięki bezzwrotnym dofinansowaniu, które wyniosło 4,75 miliona złotych. Otrzymany fundusz był możliwy w  ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych

Jest to program, który ma na celu, zwiększenie skali inwestycji publicznych przez bezzwrotne dofinansowanie inwestycji realizowanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Wsparcie jest w pełni bezzwrotne. Suma zależy od danego obszaru, a także od priorytetu planowanej inwestycji. Z pewnością przyczyni się do lepszego komfortu życia dla wszystkich mieszkańców.