Autobusy elektryczne w Swarzędzu

Autobusy elektryczne w Swarzędzu

Gmina Swarzędz ogłosiła przetarg na zakup pięciu autobusów elektrycznych. Kiedy dokładnie będzie można na ulicach miasta spotkać nowe, elektryczne autobusy?

Specyfikacja nowych pojazdów

Oferta powinna zawierać pojazdy o długości około 12 metrów i szerokości 2,5 metra z co najmniej 80 miejscami siedzącymi, wyposażone w udogodnienia dla pasażerów, takie jak diodowe tablice informacyjne, LCD, system nagłośnienia, USB do ładowania, monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Silnik elektryczny każdego autobusu powinien mieć moc minimum 150 kW, a baterie trakcyjne pojemność nominalną minimum 275 kWh. Zasięg każdego pojazdu powinien wynosić minimum 200 km.

Ogłoszony przetarg

W ramach przetargu zaplanowano także zakup dwóch dwustanowiskowych ładowarek i stacji transformatorowej o mocy 300 kW. Umowa z dostawcą będzie zawarta na rok i zakłada dostarczenie trzech autobusów i dwóch ładowarek w ciągu roku. Kolejne dwa autobusy zostaną dostarczone w początku 2025 roku. Termin składania ofert upływa 6 lutego 2023 roku. Przetarg będzie wygrany przez ofertę o najlepszych parametrach techniczno-eksploatacyjnych i cenie.