Zbiegły ze Swarzędza aresztowany

Zbiegły ze Swarzędza aresztowany

Mężczyzna, który był poszukiwany na podstawie ponad 20 nakazów sądowych i prokuratorskich, został zatrzymany. Teraz odbędzie co najmniej 13 lat odsiadki. Policja aresztowała także jego partnerkę.

Długi czas był nieuchwytny. Teraz odpowie za przestępstwa.

Poszukiwany mężczyzna to 48-letni mieszkaniec Swarzędza. Sebastian S. był poszukiwany listem gończym od 2020 roku. We wszystkich wystawionych zakazach przez sądy i prokuratury, jego nazwisko pojawiało się 22 razy. Mężczyzna w przeszłości popełniał przestępstwa kryminalne, głównie przywłaszczenia samochodów osobowych i liczne kradzieże. Jak się dowiadujemy, odwiedzał różne wypożyczalnie samochodów, po czym wypożyczał pojazdy i znikał bez śladu. Oczywiście wszystko robił to tak, aby nie zostać schwytanym. W ostatnim czasie przebywał w Poznaniu, gdzie ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Z relacji policji wynika, że ludzie zauważyli  na Nowym Mieście, gdzie wynajmował mieszkanie. W zatrzymanie mężczyzny zaangażowani byli także funkcjonariusze poznańskiego pododdziału kontrterrorystycznego. Tym razem ucieczka mu się nie udała.

Areszt dla partnerki Sebastiana S. i znalezione narkotyki

Podczas zatrzymania Sebastiana S. doszło także do aresztowania jego 21-letniej partnerki, której także szukała policja. W aktach policyjnych ma już bogatą kartotekę, mimo bardzo młodego wieku. W grudniu 2021 roku postanowiła napaść na właścicielkę jednego ze sklepów spożywczych. Młoda kobieta okradła wówczas ofiarę. Jest ona także odpowiedzialna za zniszczenie mienia. 21-latka usłyszała już zarzuty, a sąd wydał decyzję o jej aresztowaniu. Podczas przeszukań wynajętego mieszkania, w którym przebywał Sebastian S. i jego partnerka, mundurowi znaleźli narkotyki – była to marihuana oraz amfetamina. Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP mają nadzieję na to, że tym razem mężczyznę nie ominie przewidziana dla niego kara. Aktualnie toczą się również inne sprawy karne, za które również przyjdzie mu odpowiedzieć przed sądem.

Jeden komentarz o “Zbiegły ze Swarzędza aresztowany

Dodaj komentarz