Po raz kolejny trują psy w Nowej Wsi

Mieszkańcy Nowej Wsi mają duże zmartwienie. Z relacji wielu z nich wynika, że zwierzęta, które tam mieszkają, są regularnie podtruwane przez nieznanego sprawcę/sprawców. Podobne wydarzenia miały już miejsce dwa lata wcześniej, również na terenie Nowej Wsi.

Podtruwanie zwierząt w Nowej Wsi

W ostatnim czasie część swarzędzkiej społeczności boi się o swoje zwierzęta. Jak możemy się dowiedzieć, od pewnego czasu mieszkańcy znajdują różne produkty spożywcze na terenie swoich prywatnych posesji lub ulicach. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że są one wypełnione w środku substancjami trującymi, a także dodatkowo polewane niezidentyfikowanym środkiem, który prawdopodobnie jeszcze bardziej zwiększa negatywne skutki po spożyciu. Czujność zwierząt usypia interesujący kawałek jedzenia, który w rzeczywistości okazuje się pułapką i zagrożeniem dla ich zdrowia lub życia. Apelujemy właścicieli zwierząt i wszystkich mieszkańców o ostrożność. Zauważenie podejrzanych osób lub potencjalnie zatrute jedzenie, należy zgłosić policji.

Co na to Policja?

Na ten moment nie wiadomo, kto jest sprawcą tego czynu. Mieszkańcy zgłaszają tego typu sytuacje Straży Miejskiej, lecz jak informuje instytucja, takimi incydentami zajmuje się Policja. Sprawa jest poważna, ponieważ za umyślne otrucie zwierząt przewidziana jest kara grzywny, ograniczenie lub nawet pozbawienie wolności do dwóch lat. Niemniej jednak Straż Miejska w Swarzędzu zwiększyła częstotliwość patroli, co miejmy nadzieję, przyczyni się do szybkiego złapania przestępcy lub przestępców odpowiedzialnych za celowe trucie zwierząt na terenie Nowej Wsi. W obecnej chwili brakuje przede wszystkim dowodów. Jak informuje m.in. Straż Miejska to, co należałoby zrobić, to przeprowadzenie testów laboratoryjnych. Przydałaby się również opinia lekarza weterynarii. Jeśli badania zostaną wykonane i faktycznie okaże się, że sprawa jest poważniejsza, wówczas będą mogły rozpocząć się dalsze procedury Policji.

Jeden komentarz o “Po raz kolejny trują psy w Nowej Wsi

Dodaj komentarz