W Swarzędzu powstanie dom dziecka 

W Swarzędzu powstanie dom dziecka 

Kolejna ważna inwestycja w mieście. W Swarzędzu ma powstać Dom Dziecka. Dzieci do nowej placówki opiekuńczo-wychowawczej najpewniej wprowadzą się na przełomie roku 2022/23. Cała inwestycja ma zostać w całości sfinansowana ze środków pochodzących z budżetu powiatu poznańskiego.

14 miejsc dla dzieci

W nowym domu dziecka będzie mogło zostać umieszczonych 14 dzieci. Jak podkreśla Jan Grabkowski, starosta poznański, nastąpiła zmiana przepisów. Według nowych wytycznych w placówce opiekuńczo-wychowawczej można umieścić, łącznie nie więcej niż czternaście dzieci w tym samym czasie. Właśnie z tego powodu podjęto decyzję o budowie domu dziecka. Nowe miejsce oferuje bardzo dobre warunki.  Do nowego miejsca przeprowadzą się podopieczni, którzy obecnie przebywający w Ośrodku Wspomagania Rodziny w Kobylnicy. 

Nowy budynek z lepszymi warunkami 

Budynek o łącznej powierzchni użytkowej 680 metrów kwadratowych jest obiektem jednokondygnacyjnym. W środku składa się z trzech części: środkowej – która jest strefę dzienną dla wszystkich wychowanków, północnej – tam mieści się sześć pokoi dla chłopców z węzłami sanitarnymi, w tym czterema sypialniami jednoosobowymi i dwiema dwuosobowymi. Ostatnia część południowa to sześć pokoi dla dziewcząt z węzłami sanitarnymi, w tym czterema sypialniami jednoosobowymi i dwiema dwuosobowymi oraz jednym pokojem dla osoby niepełnosprawnej. W nowym domu dziecka znajdują się także kuchnia, jadalnia, pokój dzienny, sala fitness oraz siłownia. Powstały także pokój z aneksem kuchennym i łazienką dla wychowawców oraz cztery gabinety dla pracy indywidualnej. Na ten moment wybierano już dostawców wyposażenia meblowego, w tym również w kuchnie wraz ze sprzętem AGD.