Policjant po służbie zatrzymał poszukiwaną – brawurowa akcja policjanta ze Swarzędza

Policjant po służbie zatrzymał poszukiwaną – brawurowa akcja policjanta ze Swarzędza

Kilka dni temu funkcjonariusz z Rewiru Dzielnicowych Komisariatu Policji w Swarzędzu zatrzymał poszukiwaną kobietę. Nie byłoby w tym nic nieoczywistego, gdyby nie to, że policjant nie pełnił w tym czasie służby. Kolejny raz policjant ze Swarzędza był aktywny również po służbie. Co wiadomo w tej sprawie?

Praca po pracy 

Mówi się, że w pracy mundurowej nie ma przerwy. Tak było tym razem, policjant ze Swarzędza kolejny raz po służbie znalazł poszukiwaną osobę. Tym razem w nocy 30 września 2022 sierż. sztab. Rajmund Hołderny – dzielnicowy z Komisariatu Policji w Swarzędzu, wracając po służbie do domu, zidentyfikował kobietę poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności. Jak wspomina, obserwował kobietę o dokładnie się jej przyjrzał. Uznał wówczas, że przypomina rysopisem osobę poszukiwaną. Sytuacja miała miejsce na jednym z dworców MPK w Poznaniu.

Działanie w imieniu prawa

Policjant podjął decyzję o natychmiastowym działaniu. Pierwsze co zrobił, to od razu telefonicznie poinformował o zaobserwowanej podejrzanej dyżurnego komendy. Chwilę później zatrzymał kobietę i oczekiwał wraz z nią na przyjazd wsparcia. Na miejsce przybyli policjanci z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego. Dokładnie sprawdzili kobietę w systemie komputerowym. Okazało się, że policjant miał rację. 27- letnia kobieta była poszukiwana. Miała zasądzoną karę pozbawienia wolności do 3 miesięcy. Kobieta została przetransportowana do aresztu. Najbliższy czas spędzi za kratami. Warto dodać, że to kolejna sytuacja, w której policjant ze Swarzędza jest aktywny po służbie. To bardzo dobrze świadczy o policjantach z tego regionu. Gratulujemy kolejnego sukcesu zawodowego!