Umorzone śledztwo w sprawie śmierci policjantki i jej syna

Umorzone śledztwo w sprawie śmierci policjantki i jej syna

Wraca sprawa z września 2020 roku. Policjantka Sylwia N. była młodą, atrakcyjna, policjantką w komisariacie w Swarzędzu. Wychowywała ukochanego, 9-letniego synka Wiktorka. Kobiete pewnego dnia chwyciła za służbową broń i zastrzeliła najpierw chłopca, a potem siebie. Kilka dni temu, po prawie dwóch latach śledztwa sprawa została umorzona. W toku śledztwa ustalono, że kobieta dokonała zabójstwa za miastem, w lesie pod Środą Wielkopolską.

Rozszerzone zabójstwo a może problemy osobiste?

Wszystko wskazuje na to, że 30-latka popełniła rozszerzone samobójstwo. Prok. Ewa Woźniak, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Koninie, informuje, że  nikt nie zmusił kobiety do tego, aby zabiła własne dziecko i siebie. Nikt nie odpowiada za działania namowy lub udzielenie pomocy, do popełnienia samobójstwa. Jak się okazuje, w całej sprawie przesłuchano 97 świadków. Jak dodała, wobec funkcjonariuszki nie toczyło się żadne postępowanie. W trakcie śledztwa pojawił się nowy trop, że kobieta dokonała zabójstwa przez problemy osobiste. Okazało się, że kobieta wiele w swoim życiu przeszła. W 2012 roku jej brat popełnił samobójstwo. Samotnie wychowywała swoje dziecko, z jego ojcem rozstała się już kilka lat przed tragedią. Jej nowy związek również się rozpadł. Jak dodaje Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji, od początku podejrzewano, że przyczyną były właśnie problemy osobiste kobiety.

Gdzie szukać pomocy w trudnych chwilach?

Przy okazji tej tragedii warto wspomnieć, że jest wiele miejsc, instytucji zajmuje się pomocą w trakcie takich momentów. Jeśli jesteś w potrzebie, zawsze można zgłosić się do Ośrodka Interwencji Kryzysowej. Znajdują się one w każdym większym mieście. Co więcej, niektóre z nich otwarte są one całą dobę. Warto również wiedzieć, że działa bezpłatny telefon zaufania dla młodzieży – infolinia działa pod numerem telefonu 116 111. Jest czynna całodobowo. Dorośli mogą dzwonić pod numer  116 123, od poniedziałku do niedzieli w godzinach 14:00 – 22:00. Warto również dowiedzieć się nieco więcej na temat depresji – artykuł na ten temat znajdziesz tutaj.