Tramwaje powracają na tory w Poznaniu: Ruch tramwajowy wznowiony na wszystkich liniach

Tramwaje powracają na tory w Poznaniu: Ruch tramwajowy wznowiony na wszystkich liniach

W dniu 16 grudnia, sobota, Poznań odzyskał pełne funkcjonowanie swojego systemu tramwajowego. Oczekiwany przez długi czas, powrót tramwajów został serdecznie przyjęty przez mieszkańców miasta.

Centrum Poznania znów ożyło ruchem tramwajów. Od tego sobotniego dnia, tramwaje wróciły na ulice Św. Marcin i Al. Marcinkowskiego, umożliwiając ponownie podróż w kierunku Rataj. Dodatkowo, możliwy jest teraz przejazd z ulicy Podgórnej przez Al. Marcinkowskiego i ulicę 27 Grudnia w stronę mostu Teatralnego oraz trasa prowadząca przez ulice Mielżyńskiego i Fredry do „Teatralki”. Warto zauważyć, że tramwaj na placu Wolności zagościł ponownie po niebywałej przerwie trwającej dokładnie 981 dni!

Obecnie, tramwaje jeżdżą według nowego, ustalonego rozkładu jazdy.

Zarząd Transportu Miejskiego (ZTM) w Poznaniu poinformował, że od pierwszych porannych godzin soboty, przez centrum miasta kursują tramwaje na dziesięciu liniach: 2, 3, 5, 7, 8, 9, 13, 16, 17 i 19. Pojawiły się także nowe rozwiązania – tramwaje linii numer 5 i 17 mogą teraz korzystać z nowo wybudowanego łuku tramwajowego, który umożliwia skręt w prawo z ulicy Towarowej na ulicę Św. Marcin. Innowacją jest także uruchomienie ruchu tramwaju nr 17 w obie strony przez odnowioną trasę na ulicy Gwarnej.