Trzy samochody biorą udział w poważnej kolizji pod Poznaniem, generując problemy z ruchem drogowym

Trzy samochody biorą udział w poważnej kolizji pod Poznaniem, generując problemy z ruchem drogowym

W Swarzędzu, lokalizowanym w pobliżu Poznania, doszło do incydentu drogowego, który zakończył się kolizją trzech pojazdów osobowych. Informacje na ten temat przekazały lokalne media. Zderzenie, jak zostało opisane przez świadka zdarzenia, miało charakter czołowy. W wyniku kolizji, na trasie prowadzącej do Poznania powstały problemy z płynnością ruchu.

Nadzór Ruchu MPK Poznań podjął działania mające na celu odblokowanie utrudnionego ruchu oraz poprawę sytuacji na drogach. Jak wynika z informacji przekazanych przez kierownika ruchu CNR MPK, miejsce wypadku jest częścią trasy pokonywanej przez autobusy komunikacji miejskiej. Wskutek niezależnego od nich zdarzenia, ruch w tym miejscu uległ znacznemu utrudnieniu.

Z uwagi na powyższe, obecność służb komunikacji miejskiej wynika z konieczności wspomagania normalizacji ruchu. Kierownik ruchu CNR MPK przyznał jednak, że nie jest zaznajomiony ze szczegółami dotyczącymi incydentu. Jego głównym celem jest zapewnić, aby ruch drogowy, nawet w obszarze kolizji, mógł odbywać się choćby na zasadzie wahadła. Przy tym wszystkim, nie przewiduje większych opóźnień autobusów wynikających z tego zdarzenia.