Świąteczna zbiórka dla zwierząt!

Świąteczna zbiórka dla zwierząt!

Do Świąt Bożego Narodzenia coraz bliżej. To magiczny czas w roku, podczas którego spędzamy wspaniałe chwile z rodziną i bliskimi. Nieodłącznym elementem świąt są także prezenty. Warto w tych chwilach pomyśleć także o zwierzętach. W końcu to również bliskie ludziom stworzenia. Z super inicjatywą wychodzą ETC Swarzędz, Maxi zoo, centrum Sport&fitnes Atruium oraz Perun Consulting. Jest to kontynuacja wcześniejszych zbiórek i całość podarunków zostanie przekazana na zwierzaki, które znajdują się w schronisku w Skałowie.

Szczegóły zbiórki

Cała akcja rozpoczęła się 3 grudnia i potrwa do 19 grudnia. Rzeczy można zostawić w dwóch sklepach na terenie centrum handlowego — w sklepie Maxi Zoo i Centrum Sport&Fitness Atrium. Tak naprawdę największe zapotrzebowanie jest na karmę suchą, mokrą oraz przekąski. Potrzebne są również ręczniki papierowe, podkłady chłonne jednorazowe, koce polarowe, wyprane niepotrzebne już nikomu ręczniki, żwirek dla kotów, duże maskotki dla zabawy oraz inne zabawki, takie jak gumowe piłki, gumowe kurczaki oraz specjalne zabawki dla kotów.

Problemy w schroniskach

Niestety większość schronisk w Polsce ma problemy, są one przepełnione, brakuje podstawowych przedmiotów, takich jak ciepłe koce czy ręczniki czy zabawki dla pupili. Duże zapotrzebowanie jest również na karmy dla zwierząt. Często ilość znajdujących się tam podopiecznych przewyższa znacznie ilość dostępnych miejsc. Dlatego bardzo cieszą takie zbiórki jak ta. Jest to realna szansa, żeby pomóc zwierzętom przetrwać najgorsze momenty, szczególnie gdy za oknem jest mróz i zima.

Istotna jest również rosnąca wiedza w społeczeństwie na temat występujących problemów. Dzięki temu coraz więcej różnych akcji, mających wspomóc schroniska, przeprowadzanych jest w wielu miejscach w Polsce. Również schronisko w Skałowie prowadzi różne akcje, które mają na celu uświadamianie ludzi z problemem. W ramach pomocy można tam zostać wolontariuszem, zostać domem tymczasowym dla zwierzaków lub zostać Wirtualnym Opiekunem.