Straż pożarna zgłasza nasilającą się liczbę interwencji

Straż pożarna zgłasza nasilającą się liczbę interwencji

Na przestrzeni ostatnich tygodni, strażacy zauważyli znaczący wzrost zgłoszeń wymagających asysty przy otwarciu drzwi do mieszkań. Z bólem serca Tobiasz Baranicz z Ochotniczej Straży Pożarnej w Swarzędzu podkreśla, że wiele takich operacji niestety kończy się tragicznym odkryciem – znalezieniem zmarłej osoby we wnętrzu mieszkania.

26 października, w czwartek, miało miejsce kolejne takie zgłoszenie. Po godzinie 12:00 jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Swarzędz oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 otrzymały wezwanie na ulicę Graniczną. Zaniepokojeni sąsiedzi starszego pana, który od tygodnia nie dawał o sobie znać, poprosili strażaków o sprawdzenie sytuacji.

Po przybyciu na miejsce, zadaniem strażaków było uzyskanie dostępu do wnętrza domu. Udało im się to osiągnąć poprzez wejście przez okno. W rezultacie natrafili na bolesną prawdę, która potwierdzała ich obawy. Tak jak to miało miejsce przy poprzednich interwencjach, znaleźli w środku ciało starszego mężczyzny, który najprawdopodobniej nie żył już od pewnego czasu – relacjonuje z żalem Tobiasz Baranicz.

Zespół Medycznego Ratownictwa, który również był na miejscu, formalnie stwierdził zgon mężczyzny.