Pijany kierowca spowodował stłuczkę w Gowarzewie i uciekł. Policjanci go zatrzymali

Pijany kierowca spowodował stłuczkę w Gowarzewie i uciekł. Policjanci go zatrzymali

W Swarzędzu, funkcjonariusze Komisariatu Policji zatrzymali mężczyznę, który uciekł z miejsca kolizji, którą sam spowodował. Jak się później okazało, jego ucieczka była podyktowana tym, że miał w organizmie alkohol. Teraz musi liczyć się z surowymi konsekwencjami swojego postępowania.

Informacja o zdarzeniu dotarła do policjantów z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego ze Swarzędza 2 listopada bieżącego roku. Zgłoszenie dotyczyło nieznanego kierowcy, który spowodował stłuczkę na parkingu supermarketu w Gowarzewie i nie czekając na przybycie policji, odjechał.

Mając do dyspozycji informacje o marce i kolorze samochodu sprawcy, funkcjonariusze wyruszyli w pościg. W Siekierkach Wielkich natknęli się na pojazd odpowiadający podanemu opisowi i przystąpili do jego kontroli.

Podczas krótkiej rozmowy z kierowcą, policjanci zorientowali się co mogło być przyczyną jego ucieczki. Mężczyzna wyraźnie pachniał alkoholem. Przeprowadzone badanie alkomatem potwierdziło te przypuszczenia – miał on prawie 2,7 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali go i odwieźli do komisariatu w Swarzędzu, gdzie również zatrzymano jego prawo jazdy.

46-letni kierowca teraz musi zmierzyć się z konsekwencjami swojego postępowania, które obejmują spowodowanie kolizji będąc pod wpływem alkoholu oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Policjanci korzystają z tej sytuacji, aby przypomnieć społeczeństwu o tym, jak niebezpieczni na drodze mogą być pijani kierowcy.