Rozkopanie ulicy Zamkowej. Trwa przebudowa ulic

Rozkopanie ulicy Zamkowej. Trwa przebudowa ulic

Miasto ruszyło z dużą przebudową kilku ulic. Na początek zamknięta dla kierowców została ulica Zamkowa i część Placu Powstańców Wlkp., ale roboty budowlane obejmą wkrótce więcej miejsc w śródmieściu.

Które ulice zostały wyłączone z ruchu?

Objazdy poprowadzono głównie ulicami Grudzińskiego, Wrzesińską i Cieszkowskiego. Do Placu Powstańców Wlkp. można dojechać przez ulicę Nowy Świat. Tutaj tymczasowa organizacja ruchu ma pozostać z mieszkańcami przez około 6 miesięcy. Do posesji prywatnych można dojść pieszo.

Co z dalszymi etapami inwestycji?

Rozbiórka ulicy Zamkowej jest w trakcie realizacji. Gdy to nastąpi, ma się rozpocząć przebudowa infrastruktury podziemnej, czyli sieci wodociągowej, kanalizacyjnej, gazowej oraz elektrycznej. Na brak miejsc parkingowych mogą zacząć narzekać kierowcy. Na Placu Powstańców Wlkp. ma powstać zaplecze budowy wykonawcy, a to mocno ograniczy dostępność miejsc parkingowych w tym rejonie. Dalsze etapy, które zaplanowano, to przebudowa odcinka ulicy Zamkowej od strony Placu Powstańców Wlkp. do ulicy Warszawskiej. Później prace mają objąć fragment ulicy Krótkiej i Wielkiej Rybackiej oraz odcinek ulicy Mickiewicza do ulicy Krótkiej. Po ukończeniu wspomnianych zadań roboty przeniosą się na ulicę Mylną, Bramkową i fragment ulicy Mickiewicza, Krótkiej oraz Placu Powstańców Wlkp. Dalszy etap to już rozbiórka ulicy Gołębiej i Nowy Świat.

Prace potrwają jeszcze długi czas

Inwestycję realizuje pruszkowska firma STRABAG, która wygrała przetarg. Kwota transakcji opiewa na około 34 mln zł. Jest to bardzo duża przebudowa, a władze miasta apelują do mieszkańców o wyrozumiałość i cierpliwość, ponieważ czeka ich sporo utrudnień m.in. z zamykanymi odcinkami ulic i reorganizacją ruchu drogowego. Planując podróż samochodem, zalecamy sprawdzić wcześniej, jak przebiega organizacja ruchu na danym etapie robót drogowych. Inwestycja nie skończy się prędko. Planowanie zakończenie wszystkich etapów to środek 2023 roku.