Opóźnienie w inwestycji przy ulicy Górków

Opóźnienie w inwestycji przy ulicy Górków

Pogoda nie pozwala na realizację przebudowy ulicy Górków w centrum miasta. Urzędnicy poinformowali, że wznowią prace, gdy warunki atmosferyczne ulegną poprawie.

Półroczny poślizg w terminie oddania inwestycji

Latem br. rozpoczęła się przebudowa ulicy Górków, która do tej pory była drogą gruntową. Miasto docelowo planuje połączyć dwie ulice — Grudzińskiego oraz Nowy Świat, a ulica Zamkowa ma stać się drogą jednokierunkową. Niestety, kilka tygodni temu wstrzymano prace. Cała przebudowa miała się zakończyć w listopadzie br. Po otrzymaniu zgody miasta, wykonawca, który realizuje to zadanie, przedłużył jednak termin do marca 2022 roku. Głównymi powodami mają być problemy z dostępnością materiałów budowlanych oraz absencje pracowników. Plac budowy jest daleki od końcowego etapu, więc poślizg związany z wykonaniem przedsięwzięcia jest dość duży. Planuje się, że po wznowieniu prac, zostanie wykonana nawierzchnia, chodniki oraz zamontowane oświetlenie. Kiedy to nastąpi? Planowany start to moment, kiedy pogoda na to pozwoli, ale patrząc na nadchodzące prognozy, może nie nastąpić to zbyt szybko.

Co jest planowane?

Obecnie ulicę Górków połączono z ulicą Nowy Świat. Infrastruktura podziemna także wykonana. Wyznaczono przebieg jezdni i ciągów dla pieszych. Ulica Górków zyska nawierzchnię bitumiczną o szerokości 5,5 metra. Po obu jej stronach znajdą się chodniki szerokie na 2 metry. Wybudowane będzie także  skrzyżowanie z wyniesioną powierzchnią, które ma poprawić bezpieczeństwo. Prace dotyczą również budowy kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz sieci wodociągowej z przyłączami. Doświetlone zostaną przejścia dla pieszych przy ulicy Grudzińskiego. Wykonawcą odpowiedzialnym za tę inwestycję jest firma Budownictwo Drogowe KRUG Sp. z o.o. Sp. k. ze Swarzędza. Koszt tego zadania to w przybliżeniu 2 miliony złotych. Na uwidocznienie się zmian musimy jednak poczekać do przyszłego roku, kiedy roboty zostaną wznowione.