Zbigniew Hoffmann, nowym przewodniczącym PiS w Wielkopolsce, planuje zwiększyć reprezentację partii w radzie Poznania

Zbigniew Hoffmann, nowym przewodniczącym PiS w Wielkopolsce, planuje zwiększyć reprezentację partii w radzie Poznania

Zbigniew Hoffmann, lojalny towarzysz Jarosława Kaczyńskiego i aktualnie pełniący funkcję szefa Prawa i Sprawiedliwości w Wielkopolsce, ogłosił swoje ambitne plany na zwiększenie liczby radnych tej partii w Poznaniu, mając nawet na celu przejęcie kontroli nad miastem. Jego poprzednie doświadczenie jako lider regionalnej struktury PiS w 2019 roku zakończyło się skomplikowaną sytuacją, która pociągnęła za sobą masową migrację do Konina oraz ostateczne zrezygnowanie ze stanowiska.

Hoffmann po raz pierwszy nawiązał sojusz z prezesem Kaczyńskim na początku lat 90., kiedy współtworzył struktury Porozumienia Centrum w Poznaniu wspólnie z Tadeuszem Dziubą. Prezes PiS szczególnie docenił tę współpracę, kiedy podczas swojej pierwszej kadencji mianował Hoffmanna na stanowisko wicewojewody wielkopolskiego, a następnie przeniósł go do innej roli w województwie kujawsko-pomorskim.

Chociaż Hoffmann jest szanowany przez swoich partyjnych kolegów, wielokrotnie określano go mianem „niewybieralnego”, co odnosiło się do jego nieudanych prób zdobycia miejsca w Sejmie z listy PiS. Pocieszeniem było dla niego jedynie zdobycie mandatu radnego sejmiku w 2014 roku.