Wystawa „Muzycy” jest już dostępna
Wystawę można podziwiać w Swarzędzkim Centrum Historii i Sztuki. Dostępna jest już tydzień, bo od 9-go października. Prace, które są tam zaprezentowane, wykonał Robert Kukla, w ramach swojego cyklu „Muzycy”. Podziwiać można ponad 20 prac. Artysta stosował technikę akrylową oraz olejną. Nietypowy jest także sam wybór podobrazia. Obrazy powstały na kartonowym podobraziu. Zanim jednak artysta zaczął tworzyć swoje obrazy, wielokrotnie zamalował podłoże farbami ściennymi.
Z uwagi, iż cykl nosi tytuł „Muzycy”, na obrazach przedstawieni są ulubieni twórcy i wykonawcy malarza. Są to postaci ikoniczne, zarówno na arenie międzynarodowej, ale również nie zabrakło polskich muzyków. Wśród portretów można odnaleźć między innymi Włodka Pawlika, Krzysztofa Komedę, Tomasza Stańko, czy Korę. Wśród zagranicznych ikon, między innymi kultowych Jimi Hendrixa oraz Janis Joplin.
Dotychczas powstałe prace stanowią część cyklu. W dalszym ciągu artysta tworzy nowe przedstawienia. Dlatego też wystawa, w obecnej formie, nie miała dotychczas miejsca. Dlatego osoby, które są zaznajomione z twórczością Roberta Kulka, mają możliwość podziwiać jego nowe obrazy. Wystawa powstała dzięki współpracy z Agencją Zegart.
Cykl prac będzie można podziwiać w Swarzędzkim Centrum Historii i Sztuki do 21-go listopada. Obiekt mieści się przy ulicy Bramkowej 6. Wstęp na wystawę jest wolny. Dlatego zapraszamy do podziwiania przedstawień wybitnych osobowości muzycznych.
Kim jest twórca wystawy?
Robert Kukla to absolwent Uniwersytetu Śląskiego. Uczelnię ukończył na Wydziale Artystyczno-Pedagogicznym. Jest aktywnym twórczo malarzem. Pracuje również przy scenografiach teatralnych. Zajmuje się projektowaniem graficznym, sztuką uliczną. Organizuje również warsztaty zarówno dla dzieci, jak też osób dorosłych. Na co dzień pracuje w Świdnickim Ośrodku Kultury, jako instruktor do spraw plastyki i fotografii. Był laureatem Nagrody Miasta Świdnica w Dziedzinie Kultury, jak również stypendystą Miasta Świdnica. W swoim dorobku ma wiele wystaw indywidualnych jak również zbiorowych, które odbywały się w największych instytucjach wystawienniczych.