Trzy osoby zatrzymane pod Poznaniem za kradzież żeliwnych kratek ściekowych

Trzy osoby zatrzymane pod Poznaniem za kradzież żeliwnych kratek ściekowych

Podczas patrolu w miejscowości Dąbrówka, położonej niedaleko Poznania, policjanci zauważyli w nocy 20 października podejrzane zachowanie kilku osób. Zobaczyli grupę ludzi, która na jednej z ulic szybko pakowała do samochodu nieznane przedmioty i następnie odjeżdżała. Funkcjonariusze natychmiast podjęli decyzję o podjęciu pościgu i zatrzymaniu pojazdu w celu przeprowadzenia kontroli.

Marta Mróz, rzeczniczka poznańskiej policji, wyjaśniała, że podczas interwencji policji okazało się, że bagażnik oraz tylna kanapa pojazdu były wypełnione 13 żeliwnymi kratkami ściekowymi. Te prawdopodobnie niedawno zostały skradzione z pobliskich ulic. W samochodzie znajdowały się trzy osoby, które policja zidentyfikowała i przewiozła do lokalnego komisariatu.

Jednym z zatrzymanych okazał się mężczyzna poszukiwany przez policję. Miał on do wywiązania jeszcze roczną karę więzienia za przestępstwo kradzieży rozbójniczej. Mężczyznę, w wieku 41 lat, natychmiast przeniesiono do aresztu. Pozostałe dwie osoby również zostały przesłuchane i postawiono im zarzuty. Do tego dochodzi fakt, że 77-letni kierowca pojazdu, który był już wcześniej karany za podobne działania, był powiązany z innymi przestępstwami tego rodzaju.

W trakcie śledztwa policja ustaliła, że mężczyzna w okresie od sierpnia do października tego samego roku dokonał kradzieży żeliwnych kratek ściekowych z terenu Grunwaldu w Poznaniu na kwotę około 25 tysięcy złotych. Mężczyznom teraz grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – podsumowuje rzeczniczka.