Tragiczny incydent w Swarzędzu: pociąg towarowy potrącił dwójkę 14-latków

Tragiczny incydent w Swarzędzu: pociąg towarowy potrącił dwójkę 14-latków

Podczas nocnej porze, między 5 a 6 września, na obszarze ulicy Dworcowej w Swarzędzu, doszło do tragicznego zdarzenia. Pociąg przewożący ładunek uderzył w dwie młode osoby. Niedługo po incydencie stwierdzono, że ofiarami okazały się dwoje równolatków, chłopiec i dziewczyna. W wyniku zdarzenia chłopiec poniósł natychmiastową śmierć, dalszy los dziewczyny był niepewny – z poważnymi obrażeniami została przewieziona do jednostki szpitalnej.

Policjanci prowadzący badanie sprawy początkowo ustalili, że chłopiec pochodzenia ukraińskiego próbował udzielić pomocy swojej przyjaciółce, która z niewiadomych powodów znalazła się na tory kolejowe. Radio Poznań doprecyzowało sytuację młodej dziewczyny – Wiktoria, bo takie jest jej imię, w wyniku kolizji straciła jedną z rąk.

Kilka dni temu dziewczynkę wybudzono ze śpiączki farmakologicznej. Czeka ją teraz wiele miesięcy intensywnej rehabilitacji oraz dalsze leczenie. Prokuratura nieustannie zajmuje się badaniem sprawy, próbując rozwikłać, czy była to próba odebrania sobie życia, czy może tylko zwykły nieszczęśliwy wypadek.