Sytuacja drogowa na A2 pogorszona w wyniku tragicznego wypadku motocyklisty i koordynacyjnych błędów służb ratunkowych

Sytuacja drogowa na A2 pogorszona w wyniku tragicznego wypadku motocyklisty i koordynacyjnych błędów służb ratunkowych

Autostrada A2, ważne polskie połączenie komunikacyjne, stoi w miejscowości Krzesiny, gdzie doszło do poważnego wypadku. Kierunek Warszawy jest nieprzejezdny ze względu na zajście pomiędzy węzłami Poznań Krzesiny a Poznań Wschód. Zgłoszenie o zdarzeniu dotyczy tragicznego wypadku, którego ofiarą padł motocyklista.

Miejsce zdarzenia znajduje się pomiędzy dwoma węzłami: Poznań Krzesiny oraz Poznań Wschód. Na miejsce zdarzenia przybył śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR). Ofiarą wypadku okazał się 63-letni mężczyzna jadący na motocyklu, któremu próbowano udzielić pomocy poprzez reanimację. Niestety wszystkie próby były nieskuteczne i nie udało się go uratować.

W wyniku tego zdarzenia, kierowcy muszą spodziewać się poważnych utrudnień. Autostrada została całkowicie zablokowana, a ruch został przekierowany na objazd przez węzeł Poznań Krzesiny.

Komplikacją w tej sytuacji okazało się niefortunne zdarzenie z udziałem radiowozu i śmigłowca LPR. Jak podaje RMF FM, radiowóz uszkodził śmigłowiec przysłany na miejsce wypadku, aby przetransportować poszkodowanego motocyklistę do szpitala. Okazuje się, że policjant nie zastosował się do blokady i przejechał pod wirnikiem helikoptera, czym spowodował jego uszkodzenie antenami. Co więcej, funkcjonariusz nie zareagował na sygnały pilota śmigłowca, co dodatkowo komplikuje całą sytuację.