Strażacy ze Swarzędza udzielali pomocy mężczyźnie zaklinowanemu w wannie

Strażacy ze Swarzędza udzielali pomocy mężczyźnie zaklinowanemu w wannie

W dniu 2 marca doszło do nietypowego zdarzenia, w którym swarzędzka jednostka straży pożarnej otrzymała wezwanie na ulicę Okrężną. Jak wyjaśnia Tobiasz Baranicz, reprezentujący Ochotniczą Straż Pożarną w Swarzędzu, interwencja dotyczyła udzielenia pomocy mężczyźnie, który podczas kąpieli doznał niefortunnego wypadku. Próba wyjścia z wanny zakończyła się poślizgnięciem i rozbiciem dna naczynia kąpielowego kolanem, co skutkowało zaklinowaniem się kończyny.

Choć domownicy próbowali asystować poszkodowanemu, ich wysiłki nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Wobec nieskuteczności swoich działań, zdecydowali się zaalarmować służby ratunkowe. Strażacy podjęli akcję uwolnienia nogi mężczyzny przy użyciu specjalistycznego sprzętu – nożyc, które pozwoliły na rozcięcie elementów wanny i bezpieczne usunięcie zakleszczonej części ciała.

Na miejsce zdarzenia wezwano także Zespół Ratownictwa Medycznego, który zajął się opatrzeniem zranionej kończyny. Na szczęście, w wyniku incydentu poszkodowany nie wymagał hospitalizacji, a jego stan zdrowia pozwolił na dalsze leczenie ambulatoryjne.