Poznańska policja zatrzymuje mężczyznę ukrywającego się przez 18 lat

Poznańska policja zatrzymuje mężczyznę ukrywającego się przez 18 lat

W wyniku wieloletnich poszukiwań, poznańska policja zatrzymała 42-letniego mężczyznę, który od ponad dwóch dekad nie był w kontakcie ze swoją rodziną, nie odnowił dokumentów tożsamości przez 16 lat i skutecznie unikał wymiaru sprawiedliwości. Marta Mróz, reprezentantka policji w Poznaniu, udzieliła informacji, że poszukiwany został namierzony przez Zespół Poszukiwań i Identyfikacji Osób z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Mężczyzna przez długi czas uniknął wpadki pomimo licznych starań funkcjonariuszy. Na początku swojej ucieczki przed prawem, zniknął bez śladu 16 lat temu. Śledczy wielokrotnie podejmowali próby jego lokalizacji, przeprowadzając szczegółowe rozpoznania i gromadząc nowe informacje o jego potencjalnym miejscu pobytu. Jednakże, wszystkie ustalenia i tropione ślady nie przynosiły oczekiwanych efektów.

W pewnym momencie, pojawiały się przypuszczenia, że uciekinier mógł przenieść się do Wielkiej Brytanii. Kiedy jednak ta teza nie znalazła potwierdzenia, śledczy ponownie skoncentrowali swoje działania na poszukiwaniach prowadzonych w kraju. Jak podkreśliła Marta Mróz, mężczyzna był poszukiwany za kradzieże z włamaniami, z wyrokiem 14 miesięcy pozbawienia wolności.