Incydent z tlenkiem węgla w Swarzędzu: mieszkaniec poczuł się źle, interweniowali strażacy

Incydent z tlenkiem węgla w Swarzędzu: mieszkaniec poczuł się źle, interweniowali strażacy

W wieczorem 9 stycznia, tuż przed 19:00, zespół strażacki ze Swarzędza i Antoninka został wezwany do rezydencji przy ulicy Słowackiego w Swarzędzu. Jak wyjaśnia Tobiasz Baranicz, członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Swarzędzu, interwencja była konieczna, ponieważ jeden z obywateli nagle poczuł się niekomfortowo podczas kąpieli. Wzbudziło to podejrzenie, że mógł on narazić się na zatrucie tlenkiem węgla.

Strażacy, posługując się zaawansowanymi czujnikami wielogazowymi, przeprowadzili intensywne badania pomieszczeń. W tym czasie wszyscy mieszkańcy budynku zostali przeniesieni do bezpiecznej lokalizacji. Tymczasem zespół medyków z Zespołu Ratownictwa Medycznego zajmował się osobą, która poczuła się źle.

Po przeprowadzeniu szeregu badań i stwierdzeniu poprawy stanu zdrowia pacjenta, decyzja o pozostaniu w domu została przez niego podjęta. Baranicz zauważył również, że na miejsce zdarzenia zostało wezwane pogotowie gazowe.

Kiedy strażacy upewnili się, że nie ma już obecnych żadnych zagrożeń, zakończyli swoją interwencje. Następnie mieszkańcy wrócili do swojego domu, czując się bezpieczni i zdrowi.